96/8/10
تعداد نظرات:0
10:52
شماره مطلب:139681030391
-A A +A

چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس لرستان کلید خورد

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان گفت: هدف از برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای توسعه آمادگی جسمانی و ارتقای سلامت روحی و روانی دانش آموزان است.

"فرید بهرامی" در افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای بر اساس علائق دانش آموزان و امکانات استان برگزار می‌شود.
وی به مشارکت 105 هزار دانش‌آموز در این المپیاد اشاره کرد و گفت: 924 آموزشگاه هم در برگزاری این المپیاد مشارکت و فعالیت جدی دارند.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان، با اشاره به اینکه المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای راهی برای افزایش روحیه تعامل و همکاری در بین دانش‌آموزان است، اظهار داشت: اولین هدف از برگزاری المپیادهای ورزشی ایجاد شورونشاط در بین دانش‌آموزان است.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان بر این نکته تأکید کرد که در این المپیاد تمامی دانش‌آموزان علاقه‌مند به ورزش در مسابقات درون کلاسی و درون مدرسه‌ای شرکت می‌کنند و تصریح کرد: این طرح به‌عنوان یک برنامه مکمل ورزشی باهدف افزایش میزان فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان و جهت ایجاد فرصتی برای مشارکت گروهی و یادگیری مهارت‌های اجتماعی اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه المپیاد‌های ورزشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و جسمی دانش‌آموزان مؤثر است خاطر‌‌نشان کرد: دانش‌آموزان باید در کنار تحصیل علم و دانش به‌سلامت جسم و روح خود اهمیت دهند و برگزاری المپیادهای ورزشی این بستر را فراهم می‌کند.
مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه یک خرم‌آباد هم بر مشارکت همه اولیای دانش آموزان در برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌های مدارس تأکید کرد و گفت: کشف استعدادهای ورزشی دانش آموزان از مهم‌ترین اهداف المپیاد درون مدرسه‌ای است که باید به این مهم توجهی ویژه شود.
این مراسم با رژه تیم‌های شرکت‌کننده و قرائت سوگندنامه از سوی شرکت‌کنندگان داوران و روشن کردن مشعل المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای پایان یافت.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.