96/8/8
تعداد نظرات:0
07:44
شماره مطلب:13968830232
-A A +A

تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار دانش‌آموز انقلابی، مدرسه‌ای انقلابی

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی لرستان به بیان تشریح برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی با شعار دانش‌آموز انقلابی، مدرسه‌ای انقلابی پرداخت.

بسیج مجموعه‌ای از انسان‌های پاک و مخلص بوده که در راستای اهداف عالی این ملت و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی به دور یکدیگر جمع شده‌اند.

بسیج دانش‌آموزی به عنوان یک نهاد انقلابی و البته آموزشی، سعی در ارتقای توان علمی دانش‌آموزان داشته و به تقویت اصولی آنان همت گمارده است.

مقام معظم رهبری طی دیداری با اعضای ستاد یادواره شهید فهمیده، ضمن تجلیل از شهید فهمیده به عنوان یکی از اسطوره‌های به یادماندنی در تاریخ ملت ایران، فرمودند که پرداختن به کار تعلیم و تربیت قشر نوجوان و بلاخص مسئله بسیج امری مهم بوده و جوانان و نوجوانان در لباس بسیج از ارزش‌ها و شخصیت و جوهره وجودی خویش مردانه دفاع می‌کنند.

سید زین العابدین حسینی در گفت‌وگو باخبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به تاریخچه حضور دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی، اظهار کرد: اولین حضور دانش‌آموزان در مبانی انقلاب اسلامی در 13 آبان سال 1357 رقم خورد به گونه‌ای که این قشر از جامعه به همراه سایر مردم در خیابان‌ها علیه رژیم پهلوی شعار سر داده و با سرخی خون خود به پیروزی انقلاب اسلامی سرعت بخشیدند.

وی خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس نیز دانش‌آموزان نقش ویژه‌ای را ایفا نموده، به نحوی‌که حداقل 10 درصد از کل رزمندگان اعزامی به جبهه‌ها و درصد بالایی از شهدای دفاع مقدس را دانش‌آموزان تشکیل داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی لرستان با اشاره به تشکیل بسیج دانش‌آموزی در سال 75، بیان داشت: در دوران پس از جنگ، بسیج دانش‌آموزی به عنوان میعادگاه تداوم دفاع همه‌جانبه دانش‌آموزان از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی، با فعالیت‌های مناسب خود عرصه دیگری از حیات خویش را به نمایش گذاشته است.

حسینی تصریح کرد: امروز دانش‌آموزان در قالب تشکلی الهی، حضوری فعال در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، علمی و سازندگی استان و کشور داشته و نقش برجسته خود را به بهترین نحو تداوم می‌بخشند.

این مسئول هدف اصلی از اجرای برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی را توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی عنوان و تاکید کرد: معرفی ظرفیت و توانمندی بالقوه و بالفعل سازمان بسیج دانش‌آموزی در انجام فعالیت‌های گسترده بصیرتی با هدف انتقال عالمانه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان از دیگر اهداف این هفته است.

وی با بیان اینکه در هفته بسیج دانش‌آموزی برنامه‌های عام و خاصی برگزار می‌شود، افزود: ایجاد موج استکبارستیزی و ترویج اقتصاد مقاومتی در فضای مجازی، ساخت نشریه‌دیواری با موضوع دانش‌آموز انقلابی و اقتصاد مقاومتی، نشست‌های معرفتی و بصیرتی شجره طیبه صالحین و بازدید دانش‌آموزان از مناطق عملیاتی دفاع مقدس از جمله برنامه‌های عام این هفته است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی لرستان شعار هفته بسیج دانش‌آموزی را "دانش‌آموز انقلابی، مدرسه‌ای انقلابی است" معرفی و گفت: هفتم آبان ماه با شعار دانش‌آموز بسیجی، اخلاق و پایداری وارد هفته بسیج دانش آموزی می‌شویم و برنامه پدافند غیر عامل و هم‌اندیشی نخبگان را با مسئولین در این روز خواهیم داشت.

حسینی از نواختن زنگ ایثار و مقاومت در روز هشتم آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: این روز به مناسبت شهادت شهید حسین فهمیده روز نوجوان نام‌گذاری شده و لذا در این روز دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: تجلیل از دانش‌آموزان نخبه بسیجی در عرصه‌های ورزشی، علمی، هنری، قرآنی و تشکیلاتی و همچنین برپایی یادواره شهدای دانش‌آموز از دیگر برنامه‌های روز دوم هفته بسیج دانش‌آموزی است.

این مسئول با بیان شعار روز سوم مبنی بر دانش‌آموز بسیجی، خلاقیت و نوآوری، تصریح کرد: آغاز ثبت نام لیگ علمی پایا در راستای رقابت‌های سالم و علمی را در این روز خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی لرستان یادآور شد: روز چهارشنبه برنامه‌های هفته دانش‌آموزی با شعار دانش‌آموز بسیجی، بصیرت و ولایت‌مداری ادامه دارد و در این روز 10 نفر از نمایندگان دانش‌آموز استان با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت.

حسینی از دانش‌آموز بسیجی، شجاعت و آرمان‌خواهی به عنوان شعار روز پنجم یاد کرد و بیان داشت: عطر افشانی، غباررویی و زیارت قبور مطهر شهدای دانش‌آموز را در روز پنجم هفته بسیج دانش‌آموزی خواهیم داشت.

وی افزود: در روز جمعه برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی را با شعار دانش آموز بسیجی، انتظار و عدالت‌خواهی پیگیر هستیم، در این روز نمایندگان بسیجی دانش‌آموزان به عنوان سخنران قبل از خطبه‌های نماز جمعه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی مدرسه و شهرهایشان می‌پردازند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی لرستان از حضور پرشور و گسترده تمامی دانش‌آموزان در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خبر داد و گفت: سیزدهم آبان ماه، هفته بسیج دانش‌آموزی با راهپیمایی عظیم دانش‌آموزان و با شعار دانش‌آموز بسیجی، مقاومت و استکبارستیزی به پایان خواهد رسید.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.