96/8/2
تعداد نظرات:0
09:48
شماره مطلب:13968230037
-A A +A

شرکت چهارهزار و 560 دانش آموز لرستانی در طرح کانون مدرسه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان گفت: با اجرای طرح کانون مدرسه چهار هزارو 560دانش آموز استان در برنامه های کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان شرکت می کنند.

محمدجواد محمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به منظور بهره مندی دانش آموزان پایه دوم تاششم ابتدایی مدارس از ظرفیتهای موجود مراکز فرهنگی همزمان درسراسر کشور اجرا می شود.
وی بیان کرد: در این راستا دانش آموزان دوره ابتدایی در قالب یک برنامه هدفمند و از پیش تعیین شده در مراکز کانون حضور پیدا می کنند و با برنامه های متنوع و جذاب فرهنگی هنری که به سبک و شیوهای نوین توسط مربیان کانون ارائه می گردد، با مهارتهای زندگی آشنا می شوند.
محمدی ادامه داد: با شروع این طرح در استان لرستان 19 مرکز فرهنگی هنری ثابت وسیار مشغول خدمات دهی آموزشی به دانش آموز 76 مدرسه شامل 152 کلاس ازپایه های دوم تا ششم ابتدایی شدند.
به گفته وی مسئولین مراکز استان با برنامه ریزی وهماهنگی با مدیران، معاونین پرورشی، مربیان پرورشی ومعلمین مدارس با فعالیت های کانون تناسب سازی کردند که در سال تحصیلی 96 ،97 در 2 سطح یک و 2 و با هدف؛ ایجاد خلاقیت و نوآوری و کسب مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان، انس دانش آموزان با مطالعه و کتابخوانی و پرورش قوه تفکر، لذت بخش کردن محیط یادگیری، استفاده از سبک های متنوع یادگیری با آموزشهای غیرمستقیم اجرا خواهدشد.
محمدی اظهارکرد: درسطح یک دانش آموزان در مراکزکانون حاضر شده و درکارگاه های فرهنگی، هنری وادبی با مشارکت مربی ومعلم شرکت می کنند ودر سطح 2 مربیان کانون به منظور پوشش وسیع تری از دانش آموزان وبا بهره گیری از برنامه هایی که قابلیت جذب تعداد بیشترمخاطب را دارد، درهرماه یک بار درمدارس حضور پیداکرده و ویژه برنامه هایی مانند سفالگری، نقاشی، قصه گویی، سرود، هنرهای نمایشی، معرفی کتاب، معرفی وقایع را اجرا می کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان لرستان گفت: این طرح در سطح مدارس استثنایی درمرکزفراگیرخرم آباد نیز برگزار می شود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.