96/7/26
تعداد نظرات:0
11:15
شماره مطلب:139672629897
-A A +A
مشاور وزیر آموزش‌وپرورش:

مهارت دفاع از اعتقادات به دانش آموزان ارائه شود

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش گفت: باید مهارت دفاع کردن از اعتقادات خود و ابطال عقاید دیگران را به دانش آموزان بیاموزیم.

حجت الاسلام سید جواد بهشتی پیش از ظهر سه شنبه در همایش «مبانی تحکیم خانواده اسلامی» با اشاره به اینکه باید در حوزه تربیت عبادی فرزندان اهتمام کنیم، اظهار داشت: دانش آموز ما وقتی به دانشگاه می رود مهارت ندارد از دین اش دفاع کند.

وی با بیان اینکه امام صادق(ع) می فرماید احتجاج کردن را از بچگی به کودکان بیاموزید، تصریح کرد: باید مهارت دفاع کردن از اعتقادات خود و ابطال عقاید دیگران را به دانش آموزان بیاموزیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مهارت اظهار نظر کردن نسبت به افعال پسندیده و یا زشت از کودکی باید ارائه شود، اینکه چگونه با منکر و صاحب منکر برخورد کند باید آموزش داده شود.

حجت الاسلام بهشتی با اشاره به اینکه ما از قرآن غافل هستیم، همه این موارد در قرآن وجود دارد و آنها را مطالعه نکرده و به کار نگرفته ایم، افزود: ۳ هزار آیه قرآن در قالب قصه ارائه شده است، خداوند پیام های خود را در دل این قصه ها ریخته است.

وی یادآور شد: چرا در تربیت فرزندان از قصه کم استفاده می کنیم؟ چرا قصه گویان از قصه های اروپایی استفاده می کنند؟

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه الان محصول فیلمی معارفی کم داریم، تصریح کرد: ۶۰۰ آیه در قرآن کریم در موضوع خانواده است، چرا از این سرمایه استفاده نکنیم؛ خداوند در این آیات هم دردها را گفته هم درمان را.

حجت الاسلام بهشتی خاطرنشان کرد: اختصاص یک سوره مستقل به نام «طلاق» نشان دهنده اهمیت موضوع خانواده است.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.