96/7/25
تعداد نظرات:0
09:52
شماره مطلب:139672529855
-A A +A
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان:

سپاه پاسداران در هر عرصه‌ای که احساس نیاز شود، ورود خواهد کرد

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت :سپاه پاسداران در هر عرصه‌ای که احساس نیاز شود، ورود خواهد کرد و در خدمت به مردم، محرومین و انقلاب پیش قدم خواهد شد.

سردار مرتضی کشکولی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرروش لرستان و با اشاره به شکل گیری قرارگاه پیشرفت و آبادانی اظهار داشت: این قرارگاه با هدف محرومیت زدایی در حوزه‌های عمرانی و زیر ساخت، فرهنگی تبلیغی، تعلیم و تربیت، اقتصادی و اشتغال زایی و سلامت کار خود را در ۵ دهستان لرستان آغاز کرده است.

وی افزود: با توجه به گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی دغدغه پیشرفت و آبادانی روستا‌ها همیشه مایه نگرانی رهبر معظم انقلاب بوده است از این رو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نیت تحقق بخشیدن به مطالبات معظم له با تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی کار خود را در دهستان‌های محروم استان‌های سراسر کشور آغاز کرده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با توجه به ضریب محرومیتی که از سازمان برنامه بودجه گرفته شده دهستان‌های "میربک جنوبی" در منطقه "کاکاوند"، دهستان "شاهیوند" در دوره چگنی، دهستان "هومیان" و "ضرون" در کوهدشت، دهستان "کشور" در منطقه "پاپی" و دهستان "ذلقی" در الیگودرز را جامعه هدف خود قرار داده و تلاش می‌کند تا با مطالعه جامع در این مناطق و پایش نیازمندی‌ها به عمران و آبادانی این دهستان‌ها مبادرت کند.

سردار کشکولی سپاه را مولود انقلاب خواند و بر این نکته تاکید کرد که سپاه پاسداران در هر عرصه‌ای که احساس نیاز شود، ورود خواهد کرد و در خدمت به مردم، محرومین و انقلاب پیش قدم خواهد شد خاطر نشان کرد: در هیچ کدام از این فعالیت‌ها رسالت ما موازی کاری با دستگاه‌های دولتی نیست بلکه هدف ما پر کردن خلأ‌هایی است که در دهستان‌ها مشاهده می‌شود.

وی بر هماهنگی و مشارکت با دستگاه‌های دولتی برای رفع محرومیت زدایی تاکید کردو گفت:: عزم و اراده قرارگاه سازندگی رفع محرومیت، آبادانی و اشتغال در دهستان‌های پنج گانه است و از تعامل و همکاری سایر دستگاه‌ها هم استقبال می‌کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در ادامه سخنان خود به تشکیل جلسات متعدد با مدیران ارشد استان افزود: برای هر دهستان ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار و خدمات در نظر گرفته شده است.

سردار کشکولی با اشاره به فعالیت کارگروه تعلیم و تربیت اظهار داشت: در این حوزه جامعه هدف ما آموزش و پروش است و برنامه‌های مرمت و تجهیز و احداث چند باب مدرسه در دستور کار است.

وی با اشاره به وظایف کارگروه فرهنگی تبلیغی اظهار داشت: این کارگروه وظیفه دارد به ازای هر دهستان در پرجمعیت‌ترین روستا یک روحانی را مستقر کند و در همین ارتباط روحانیونی شناسایی شده و دوره توجیهی برای آن‌ها برگزار شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به ساخت خانه عالم برای این روحانیون اشاره کرد و افزود: این روحانیون در روستا مستقر خواهند شد و در همه حوزه‌ها ورود خواهند کرد و به عمران، آبادانی و فرهنگ سازی در روستا کمک خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: باید در هر روستا ظرفیت‌های آن از نظر نیروی انسانی و منابع طبیعی استخراج می‌شود و متناسب با آن طرح اشتغالی زایی بررسی و مورد حمایت قرار می‌گیرد و در نهایت اجرایی می‌شود.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.