96/6/27
تعداد نظرات:0
08:39
شماره مطلب:139662729113
-A A +A
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان مطرح کرد

توزیع یک هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان روستایی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: یک هزار بسته لوازم التحریر بین دانش‌آموزان پنج دهستان لرستان توزیع شد.

16 هزار دانش‌آموز در استان لرستان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است.

وی خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از این دانش‌آموزان امسال برگزاری جشن عاطفه‌ها در سه مرحله صورت گرفته که درآمد آن صرف تامین اقلام مورد نیاز این مددجویان می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با بیان اینکه این نهاد تنها به درآمدهای حاصل از جشن عاطفه‌ها برای کمک به مددجویان اکتفا نکرده، بیان داشت: کمیته امداد از ابتدای سال سر فصلی برای جذب کمک‌های مردمی در نظر گرفته که با برنامه‌ریزی، درآمدهای آن را برای امور تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان هزینه می‌نماید.

محمدی فارسانی تصریح کرد: هفته قبل با هماهنگی با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه لرستان توانستیم یک هزار بسته لوازم التحریر را در بین دانش‌آموزان نیازمند پنج دهستان هدف سپاه توزیع کنیم.

وی در خصوص حمایت از مددجویان دانشجو نیز افزود: بر اساس قانون، کمیته امداد امام خمینی(ره) موظف است 50 درصد شهریه دانشجویان غیر روزانه و برای دانشجویان روزانه نیز کمک هزینه تحصیلی را پرداخت نماید.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان یادآور شد: در همین راستا با دانشگاه‌های سراسری و آزاد استان و برای کلیه مقاطع تحصیلی قراردادی منعقد گردیده که در پایان هر سال نیمی از شهریه مددجویان دانشجو توسط این نهاد پرداخت می‌گردد.

این مسئول با اشاره به وجود 700 مددجوی بیکار دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در استان لرستان، عنوان کرد: در راستای اشتغال‌زایی برای این مددجویان، اقداماتی از قبیل انعقاد تفاهم‌نامه با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان انجام گرفته که 200 هکتار از زمین‌های قابل کشت این نهادها در اختیار مددجویان برای تولید و اشتغال قرار گیرد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.