آرشیو تلنگر

 • 6/آذر/1395 - 19:25
  زین العابدین حسینی مسئول بسیج دانش آموزی در گفتگو با لرستان بیست ،در راستای ششمین روز از هفته بسیج ضمن گرامیداشت این هفته مبارک اظهار داشت:ظهر امروز،سازمان بسیج دانش آموزی استان با همکاری بسیج جامعه پزشکی لرستان یک اکیپ پزشکی به مدارس دخترانه مناطق محروم و حاشیه نشین خرم آباد اعزام کرد. وی گفت: خدماتی درمانی که توسط پزشکان مخلص و ایثار گر سازمان بسیج جامعه پزشکی به دانش آموزان دختر ارائه می شود کاملا به صورت رایگان است.
 • 25/تير/1395 - 18:48
  به نقل از خبرنگار لرستان بیست، روز چهارشنبه مورخ 95/4/23همایش تجلیل از برگزیدگان ایه های تمدن و راه یافتگان به مرحله نهایی لیگ علمی بین المللی پایا شهرستان دورودبا حضور مسئول سازمان بسیج دانش آموزی و فرماندهی و مسئول محترم حفاظت سپاه دورود،مسئول تعلیم و تربیت شهرستان دورودو رییس محترم اداره اموزش پرورش ،مدیران محترم مدارس مقطع متوسطه دوره دوم شهرستان دورود، فرماندهان واحدهای مقاومت پیشگام ، دانش اموزان منتخب فرمانده و شورای واحدهای مقاومت پیشگام طرح یاوران ولایت به همراه والدین محترم ،دانش اموزان برتر ایه های تمدن وراه یافتگان به مرحله نهایی لیگ علمی بین المللی پایا به همراه خانواده های محت
 • 4/ارد/1395 - 12:58
  «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لا تَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ تُلْقُونَ إِلَیْهِمْ بِالْمَوَدَّةِ وَ قَدْ کَفَرُوا بِما جاءَکُمْ مِنَ الْحَقِّ یُخْرِجُونَ الرَّسُولَ»
  «اى کسانى که ایمان آورده‏اید دشمن مرا و دشمن خودتان را دوستان خود مگیرید، آیا مراتب دوستى خود را به ایشان تقدیم مى‏کنید با اینکه به قرآنی که براى شما آمده و حق است کفر مى‏ورزند و نیز رسول و شما را به جرم اینکه به خدا، پروردگارتان ایمان آورده‏اید بیرون مى‏کنند!»
 • 19/فرو/1395 - 09:07
  معنا و مفهوم امانت یکی از خصایل اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است، امانت و امانت داری است. امانت در فرهنگ لغت، دارای معانی مختلفی است; پاس داری، حفاظت، امـنـیـت، امـان، مـواظبت، مراقبت، رازداری، نگه داری، آسایش و آرامـش روح و جـان از جـمـلـه مـعانی امانت است و مفاهیمی چون: خـیـانـت، دزدی و چـپـاول، بی وفایی، ایجاد رعب و وحشت، نیرنگ، جـاسـوسـی، نـفاق، بهتان، کتمان حقیقت و بی مبالاتی در نگه داری اسرار، متضاد آن می باشد. امـانـت بـه عنوان یکی از صفات اخلاقی و ملکوتی، دارای واژه های زیـبـا و مـقـدسـی اسـت.
 • 8/فرو/1395 - 09:25
  اموري كه سبب مي‌شوند انسان از آخرت غفلت ورزد گذشته از شبهات اعتقادي و پندارهاي باطل فكري عبارت است از: 1ـ رفاه‌طلبي و اسراف و إتراف. 2ـ دل بستن به خوشي و خوش‌گذراني‌هاي زودگذر، سرگرمي‌ها، عيش و نوش و هوسراني. 3ـ ثروت اندوزي‌هاي بي ‌حدّ و مرز . 4ـ دشواري راه و خستگي انسان و ... . به طور كلّي مي‌توان گفت هم سختي، و هم خوشي سرگرم كننده، دنياطلبي و ثروت اندوزي‌هاي بي‌حدّ و مرز، گمراه كننده و بازدارنده از ياد قيامت است. يكي از نمونه‌هاي بارز دنياطلبي و غرور، جريان قارون است. خداوند مي‌فرمايد: قارون يكي از ثروتمندان قوم موسي (عليه‌السلام) بود.
 • 1/فرو/1395 - 12:31
  دیوارهای دنیا بلند است .
  گاهی دلم را پرت می کنم آن طرف دیوار...مثل بچه بازیگوشی که توپ کوچکش را از سر شیطنت به خانه ی همسایه میاندازد. به امید آن که شاید در آن خانه باز شود...
  گاهی دلم را پرت میکنم آنطرف دیوار..آنطرف حیاط خانه خداست.
  آن وقت هی در می زنم..
  در می زنم..!
  فریـــاد میزنم :دلم افتاده توی حیاط شما ،می شود دلم را پس بدهید؟
  کسی جوابم را نمی دهد..!
  کسی در را برایم باز نمی کند..!
  اما همیشه دستی دلم را می اندازد این طرف دیوار !همین ...
  من این بازی را دوست دارم...
 • 29/اسف/1394 - 21:57
  آغاز سال 1395 مبارک باد.
 • 28/اسف/1394 - 14:27
  به گزارش خبرگزاری سایت بسیج دانش آموزی استان لرستان،فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه دلفان سپاه حضرت ابوالفضل «ع» استان لرستان ،یاری نسب عنوان داشتند که مظفر افشار پدر بلوط،ظهر 26اسفند 1394در مراسمی در دبستان ابتدایی دخترانه «توحید»به مناسبت فرارسیدن بهار و همچنین اشاعه فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و حفظ درختان بلوط که سرمایه این استان در حال و آینده می باشد اقدام به آموزش کاشت نهال بلوط در حیاط این مدرسه در حضور دانش آموزان نمود.به نقل از خبرگزاری مهر،پدر بلوط با اشاره به اینکه حدود 60درصد از اکسیژن زمین توسط برگ درختان تامین میشود بیان داشت:تنها کاری که برای مقابله با ریزگردهای این مهمان
 • 22/بهم/1394 - 17:01
  به گزارش خبرنگار سازمان بسیج دانش آموزی لرستان، سرهنگ سید زین العابدین حسینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان لرستان در پیامی از دانش آموزان ، فرهنگیان ، بسیجیان و مردم فهیم استان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد
  متن پیام "سرهنگ سید زین العابدین حسینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان لرستان بدین شرح است :
  بسم الله الرحمن الرحیم
  مقام معظم رهبري
  حضور مردم در راهـپيمايي ٢٢ بهـمن دشمن شكن و ماًيوس كننده بدخواهـان خواهد بود
 • 1/بهم/1392 - 10:40
  مقام معظم رهبری: این زن کارپرداز همه کارهای زندگی تان نیست که همه کارهای زندگی تان را روی دوش او بگذارید و بعد مواخذه کنید. نه، این یک گلی است در دست شما .